Przejdź do menu głównego Przejdź do treści
CEP Morgi
Edukacja
FunduszeEU
FENIKS
Tylko patrzeć, jak polana Morgi przestanie wyglądać jak plac budowy. Prace wewnątrz Centrum Edukacji Przyrodniczej nadal trwają i będą trwać jeszcze przez jakiś czas – przed nami jeszcze wykończenie wnętrz, ich aranżacja, a przede wszystkim instalacja wystawy stałej.

Wnętrza Centrum Edukacji Przyrodniczej MORGI zostały pieczołowicie zaprojektowane przez architektów, więc ostatnie tygodnie to czas „dogrywania” szczegółów i kolorystyki, czyli prace nad dizajnem.

Na zewnątrz w dalszym ciągu trwa budowa. Po wyrównaniu terenu przyszedł czas na ścieżki, mostki, ciek wodny i stawek. To właśnie tam teraz koncentrują się prace na Morgach.

Kiedy patrzymy na budynek Centrum trudno uwierzyć, że ubiegłej wiosny była tu rozległa łąka…

Po zakończeniu prac budowlanych teren ponownie się zazieleni. W bezpośrednim sąsiedztwie Centrum zieleń zostanie specjalnie zaaranżowana, tak aby nie tylko stanowiła estetyczne otoczenie obiektu, ale także aby mogła służyć Odwiedzającym jako miejsce oczekiwania na zwiedzanie, nienachalnej edukacji czy odpoczynku.

Nieco dalej, na północ od budynku, tam gdzie plac budowy nie sięga, rozciąga się łąka. Rosną na niej dwie kępy drzew, przede wszystkim brzóz i świerków. Nad niewielkim zagłębieniem wyrosły niskie zarośla wierzbowe. Ten teren to kolejny walor Morgów – nie tylko przyrodniczy, ale i edukacyjny. Kto wie, czy ta część polany w przyszłości nie będzie nam służyła za „babiogórskie laboratorium”, w którym „wiedza rodzi się z natury”. Ot i taki nasz zielony „morgostan”

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Pola oznaczone (*) gwiazdką są wymagane.

Komentarze (0)

Dlaczego zgłaszasz ten komentarz?