Przejdź do menu głównego Przejdź do treści
Babiogorski Park Narodowy
CEP Morgi
FunduszeEU
FENIKS
Zanim wniosek Babiogórskiego Parku Narodowego ujrzał światło dzienne i znalazł się w generatorze wniosków musiało minąć wiele miesięcy pracy. Dyskusje, rozmowy i przymiarki doprowadziły najpierw do stworzenia założeń budynku i wystawy, a później projektu, który pozwolił nam na wizualizację naszych marzeń.
Na Morgach, polanie na jednej z enklaw Parku powstanie, wpisany w podbabiogórski krajobraz, nowy obiekt. Będzie on miejscem pracy dla edukatorów i dokumentalistów BgPN. W budynku CEP Morgi znajdą się nie tylko biura, ale przede wszystkim pomieszczenia udostępniane odwiedzającym. Będziemy wreszcie mogli w przestronnych salach zaznajamiać z wybranymi aspektami przyrody Babiej Góry. Będziemy mogli zapraszać do sal ćwiczeń na zajęcia edukacyjne i warsztaty. Będziemy mogli spotykać się w sali multimedialnej przy dźwiękach muzyki i odgłosach natury oraz przy obrazach. Będziemy mogli cieszyć się obecnością i Małych i Dużych Gości. Chętnych zaprosimy na piętro do czytelni bibliotecznej, gdzie nie tylko udostępnimy zbiory biblioteczne, ale także zbiory etnograficzne i  przyrodnicze.
Postaramy się, aby przestrzeń obiektu była przestrzenią dostępną i przyjazną.

Z wielką ulgą i nadzieją myślimy o chwili, kiedy przy niesprzyjającej aurze będziemy mogli zaoferować Gościom Parku przestronne, suche i ciepłe wnętrza z miejscami do kontemplowania przedstawionych na wystawie tematów albo czytania zakupionych wydawnictw.

Tak samo jak często słyszane hasło „piątek, piątunio…” zwiastuje dobry czas, tak i nasze „wniosek, wnioseczek…”

Już czas!

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Pola oznaczone (*) gwiazdką są wymagane.

Komentarze (0)

Dlaczego zgłaszasz ten komentarz?